Epilace laserem


Jak laser pracuje

Nový speciálně navržený laser LightSheer(TM) Diode efektivně odstraňuje nadměrné nechtěné ochlupení – rychleji pohodlněji než pomocí standartních metod, jakou je třeba elektrolýza nebo elektrotermolýza. Abychom porozuměli principu, na kterém laser pracuje, je potřeba něco vědet o růstu ochlupení a o tom, jak laserový paprsek odpařuje nechtěnou tkáň.

laser-light-sheerSpeciální chladící ploška dále chrání horní vrstvu pokožky (epidermis). Tato patentovaná metoda ochrany epidermu dovoluje mnohem silnější energie laseru hluboko do vlasové folikuly. Navíc je tento laser schopen působit na větší množství typů pokožky než ostatní lasery, které odstraňují ochlupení. Je šetrný k jemné a citlivé ženské pleti, ale přitom dosti účinný pro mužské brady, záda nebo paže.

Laser LightSheer(TM) Diode působí nejúčiněji na vlas, který je ve fázi aktivního růstu (anagen). Protože všechny vlasy se nemusí nacházet právě ve fázi anagenu, je třeba opakovaně ošetřit laserem tuto část, aby se odstranily vlasy, které se následně do fáze růstu dostaly.

Laser produkuje velmi koncentrovaný světelný paprsek. Ten je pohlcován pigmentem (melaninem), který je ve vlasových folikulách (dává vlasu zbarvení) a krčku vlasu. Laser pulsuje ve zlomcích, právě po takovou dobu, která je potřebná pouze pro odpaření pigmentu, tudíž zničení nebo významnému potlačení schopnosti chloupku znovu růst, ale nevede k požkození pleti.

Technická specifikace – Diodový laserový systém

LIGHTSheerTM Diode Laser System

Epilační laser nejnovější generace schválený americkou FDA jako nástroj trvalé redukci ochlupení. FDA certifikace. Registrace Státního úřadu pro ochranu léčiv.

Laserový systém s vysokou pulsní energií je specificky vytvořen za účelem hlubokého průniku do tkáně a silné absorpce melaninu.

Klinické studie hodnotí tuto metodu laserové epilace jako nejlepší. Nejnovější studie ukazují dokonce i možnosti využití tohoto laserupro odstraňování některých pigmentovaných lézí i žilek na nohou.

Technické údaje

  • vlnová délka = 800 nm
  • frekvence = do 1 Hz
  • délka pulsu = 5 – 30 ms
  • hustota energie až 40 J/cm2
  • špičkový výkon až 1600 Watt
  • velikost stopy 9 x 9 mm
  • kompletní ovládání přístroje na dotykové interaktivní obrazovce
  • integrované počítadlo laserových pulsů

Charakteristika a přínos

Má lepší kombinaci:

Vlnové délky (800 nm dovoluje léčbu pleti typu IV-V)

Delší trvání pulzu (do 30 ms); účinný pro tmavé hrubé chloupky a jemný k tmavé pleti. Vysoká fluence: do 40 J/cm2

Technologie pulzující diody – spolehlivá, nízkoenergetický systém

ChillTip zabraňuje epidermis a poskytuje aktivní chlazení

Malé rozměry umožňují transport do více míst a maximální využití o 12ti měsících následujících po 2 léčbách

Určení

Jediný systém s technologií ChillTip, delší vlnová délka a délka pulzu

Výkonný, minimální provozní náklady

Počáteční očekávání zákazníků: klinické zkoušky ukazují v průměru o 45% snížení růstu chloupků po 12ti měsících následujících po 2 léčbách

Hodnocení lékařů

Dr. Eric Bernstein – „nejdůležitější je vyvinutí patentovaného chladícího zařízení u systému LightSheer. Toto zařízení dovoluje léčbu jakékoli pleti s překvapivě nízkým počtem vedlejších účinků“.